Најбарани 27.09.2020


1
Dynamite
BTS
991
2
Обично необичен ден
Каролина Гочева
41
3
Те спомнувам
Ареа
32
4
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
25
5
Skopje Forever
Nikeja
13
6
Не ме моли
Ayana
13
7
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
12
8
Ана
Суперхикс
10
9
Wave Rider
Fideles
5
10
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
5
11
Mood
24kGold feat Iann Dior
5
12
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
4
13
Be Like That
Kane Brown, Swan Lee and Khalid
3
14
Solar Sail (Original Mix)
DAVI
3
15
All Of My Love
Raye & Young Adz
3
16
Lets Go Dancing (Solumun Remix)
Tiga
3
17
Dark Aster
Hunter Game
2
18
Grizzly (Original Mix)
Valdovinos feat. Josefina Barreix
2
19
For a Feeling feat. Rhodes (Extended Mix)
CamelPhat, ARTBAT
2
20
Last Call (Original Mix)
In Anima
2
Музички времеплов
  • 1986 - Lionel Richie започнува двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Dancing On The Ceiling'.
  • 1947 - Родена е пејачката и актерка Barbara Dickson (1985 UK No.1 со Elaine Paige - 'I Know Him So Well').
  • 2003 - Kylie Minogue бара од полицијата да интервенира зашто добива заканувачки писма. Добила 700 писма адресирани до нејзината приватна адреса и до канцеларијата. Првите наликувале на обични писма од обожавател, но подоцнежните станале поагресивни.
  • 1978 - Eric Clapton го спонзорира тимот на West Bromwich Albion на натпреварот во рамките на УЕФА купот против Галатасарај од Турција. По натпреварот, Eric на секој играч му подарува златна копија од последниот албум 'Slowhand'.
  • 1990 - Името на Marvin Gaye е додадено на холивудската Патека на славните.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје