Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1945 - Роден е гитаристот, пејач и текстописец Eric Clapton, член на The Roosters, Casey Jones and the Engineers, John Mayall's Bluesbreakers, Cream (1967 UK No.11 'I Feel Free') и Derek and the Dominoes (1972 UK No.7 'Layla') и соло изведувач (1974 USА No.1 'I Shot The Sheriff', 1992 UK No.5 & USА No.25 'Tears in Heaven').
  • 1962 - Роден е Stanley Kirk Burrell, односно MC Hammer (1990 USА No.1 албум 'Please Hammer Don't Hurt Em' - поминува рекордни 21 недела на првото место на американската албумска листа; 1990 UK No.3 'U Can't Touch This').
  • 1991 - UK No.1 Chensey Hawks 'The One And Only'
  • 1991 - USА No.1 Gloria Estefan 'Coming Out Of The Dark'
  • 1996 - UK No.1 Prodigy 'Firestarter'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје