Sam Smith - Too Good At Goodbyes


Музички времеплов
  • 1986 - Genesis го добиваат 4-от британски бр.1 албум 'Invisible Touch'.
  • 2001 - На 83 години умира во сон блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1998 - Bobby Brown е уапсен поради сексуално злоставување во хотел во Беверли Хилс.
  • 1951 - Роден е Alan Silson од Smokie (1975 UK No.3 'If You Think You Know How To Love Me').
  • 1975 - Гитаристот Ritchie Blackmore си заминува од Deep Purple за да ја оформи сопствената група Rainbow.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје