Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1978 - Поранешниот менаџер на The Who, Pete Meaden извршува самоубиство.
  • 1989 - USА No.1 Prince 'Batdance'
  • 1947 - Роден е Gregory Leskiw од Guess Who (1970 USА No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1981 - Olivia Newton-John добива 'Златна ѕвезда' на Холивидскиот булевар.
  • 1978 - USА No.1 Rolling Stones 'Miss You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје