5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1941 - Роден е David Crosby, член на The Byrds и дел од Crosby Stills Nash & Young.
  • 1961 - Родена е пејачката и актерка Sarah Brightman.
  • 1958 - Умира мајка му на Elvis Presley, Gladys. На погребот, Presley бил толку зашеметен што не можел да стои.
  • 1974 - Родена е Ana Matronic, со вистинско име Ana Lynch, од Scissor Sisters.
  • 1965 - UЅА No.1 Sonny & Cher 'I Got You Babe'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје