Мак Топ 5 23.02.2020


1
Те спомнувам
Ареа
| 1 Недела во листата
27
2
Skopje Forever
Nikeja
| 1 Недела во листата
8
3
Ана
Суперхикс
| 1 Недела во листата
8
4
Обично необичен ден
Каролина Гочева
| 1 Недела во листата
25
5
Не ме моли
Ayana
| 1 Недела во листата
8
Музички времеплов
  • 1992 - Paul Simon се жени со пејачката Edie Brickell.
  • 1964 - USА No.1 Beatles 'Love Me Do'
  • 1955 - Роден е Nicky 'Topper' Headon од The Clash.
  • 1944 - Роден е Lenny Davidson од Dave Clark Five (1964 UK No.1 'Glad All Over', 1965 USА No.1 'Over And Over' и уште 15 други британски топ 15 хитови).
  • 1970 - USА No.1 Ray Stevens 'Everything Is Beautiful'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје