Најбарани 31.05.2020


1
Обично необичен ден
Каролина Гочева
27
2
Те спомнувам
Ареа
27
3
Skopje Forever
Nikeja
8
4
Ана
Суперхикс
8
5
Не ме моли
Ayana
8
6
You Put Me Down
Cyrillic feat. Jova Radevska
3
7
Supalonely
BENEE (feat. Gus Dapperton)
2
8
Break My Heart
Dua Lipa
2
9
Toosie Slide
Drake
2
10
Times Like These
Live Lounge Allstars
2
11
Didn't I
One Republic
2
12
I'm Ready
Sam Smith & Demi Lovato
2
13
Unfold (Original Mix)
Marino Canal
1
14
Todo Homem (Nacho Varela & Cruz Vittor Edit)
Zeca Veloso
1
15
Fire In The Jungle (Lunar Plane Remix)
Oliver Koletzki
1
16
X
Jonas Brothers
1
17
Stuck With U
Ariana Grande & Justin Bieber
1
18
Living In a Ghost Town
Rolling Stones
1
19
Secrets
Regard & Raye
1
20
Wave Rider
Fideles
1
Музички времеплов
  • 1952 - Роден е Karl Bartos од Kraftwerk.
  • 1998 - Geri Halliwell ги напушта Spice Girls поради големи разлики со останатите членки.
  • 1976 - The Who влегуваат во Гинисовата книга на рекорди како сопстевници на најгласниот рок концерт од 120 децибели.
  • 1997 - UK No.1 Eternal 'I Wanna Be The Only One'
  • 1980 - USА No.1 Lipps Inc 'Funkytown'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје