Антена 5 Тим

Томи

Томислав Јовановски

Систем администратор

tomi@antenna5.fm
Стил
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1986 - UK No.1 Doctor And The Medics 'Spirit In The Sky'
  • 1997 - UK No.1 Hanson 'MMMbop'
  • 1986 - US No.1 Madonna 'Live To Tell'
  • 1969 - Супер групата Blind Faith, составена од Eric Clapton, Ginger Baker и Steve Winwood го има првиот настап во живо во лондонскиот Hyde Park.
  • 1963 - Rolling Stones за првпат се појавуваат на британска ТВ.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје