Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 1997 - Puff Daddy & the Family доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'No Way Out.'
  • 1991 - Luciano Pavarotti го добива третиот британски бр.1 албум 'The Essential Pavarotti II'.
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1974 - USА No.1 Roberta Flack 'Feel Like Makin' Love'
  • 1961 - UK No.1 Helen Shapiro 'You Don't Know' (со 14 години Shapiro станува најмладиот сопственик на бр.1 хит).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје