The Revivalists - Wish I Knew You


Музички времеплов
  • 1956 - Роден е James Ingram (1987 UK No.8 со Linda Ronstadt - 'Somewhere Out There', 1990 USА No.1 'I Don't Have The Heart').
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • 1974 - Bob Dylan го добива првиот американски бр.1 албум 'Planet Waves'.
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје