Taylor Swift - Look What You Made Me Do


Музички времеплов
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 1985 - Bruce Springsteen го добива првиот американски бр.1 албум 'Born In The USA'.
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1935 - Роден е Sonny Bono (1965 UK & USА No.1 'I Got You Babe' со Cher). Станува и американски пратеник во Стејт Департментот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје