Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1967 - USА No.1 Beatles 'All You Need Is Love'
  • 1972 - Chicago започнуваат 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Chicago V'.
  • 1940 - Роден е Johnny Nash (1972 USА No.1 'I Can See Clearly Now', 1975 UK No.1 'Tears On My Pillow').
  • 1988 - Hound Dog' на Elvis Presley е прогласена за највртена песна на сите времиња на американските џубокси.
  • 2001 - На 61 година умира американската соул пејачка Betty Everett. Најпозната е по хитот од 1964 година 'The Shoop Shoop Song (It's In His Kiss').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје