Музички Вести

Bruno Mars на светска турнеја следната година

Bruno Mars ќе одржи 85 концерти како дел од неговата светска турнеја на која ќе го промовира новиот албум 24K Magic. Билетите ќе бидат пуштени во продажба на 21 ноември, а фановите може порано да добијат билети преку неговата веб страна. Турнејата ќе стартува на 28 март следната година со концертот во Антверпен, а ќе заврши во Лас Вегас на 11 ноември.

Новиот албум 24K Magic ќе биде објавен на 18 ноември.

16.11.2016
Музички времеплов
  • 1963 - Родена е пејачката и танчерка Paula Abdul (1990 US No.1 & UK No.2 'Opposites Attract' и уште 5 други американски бр.1 хитови. 1989 албум 'Forever Your Girl' со кој била 10 недели на првото место на американската топ листа).
  • 1959 - Роден е Mark Debarge од Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1951 - Родена е Ann Wilson, вокалистка Heart (1987 US No.1 & UK No.3 'Alone').
  • 1967 - На интервју Paul McCartney признава дека земал дрога LSD.
  • 1968 - UK No.1 Rolling Stones 'Jumpin' Jack Flash'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје