Антена 5 Тим

Кире

Кире Синадинновски

Веб администратор, Програмски реализатор, Спортски новинар

Па да не се фалам J ама најдобар DJ сум во Антена 5 помеѓу веб мајсторите J. Покрај музикава ептен сакам и спорт. Во слободно време, кога ќе го најдам, дремам на интернет.

kire@antenna5.fm
Стил
pop, italo, dance
Фаворити
Tizziano Ferro, Madonna, Kylie Minogue, Laura Pausini, Lady Gaga
Специјалност
web
Песни
Keane  Everybody's changing, Madonna – Give It To Me
Музички времеплов
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • 1953 - Роден е Michael Bolton (1990 USА No.1 & UK No.3 'How Am I Supposed To Live Without You').
  • 1958 - Роден е Steve Grant од Tight Fit (1982 UK No.1 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1990 - UK No.1 Sinead O'Connor 'Nothing Compares 2 U'
  • 1966 - Албумот на Beatles, 'Rubber Soul', доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје