Noah Cyrus feat. Labrinth - Make Me (Cry)


Музички времеплов
  • 1943 - Роден е Bobby Harrison, тапанист во Procol Harum (1967 UK No.1 & US No.5 'A Whiter Shade Of Pale').
  • 1975 - Eagles започнуваат 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'One Of These Nights'.
  • 1985 - UK No.1 Sister Sledge 'Frankie'
  • 1980 - Roxy Music го добиваат вториот британски бр.1 албум 'Flesh And Blood'.
  • 1945 - Роден е David Knights од Procol Harum
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје