Rag N Bone Man - Skin


Музички времеплов
  • 1980 - Roxy Music го добиваат вториот британски бр.1 албум 'Flesh And Blood'.
  • 1986 - UK No.1 Wham! 'The Edge Of Heaven'. На истиот ден Wham! во Лондон пред 80.000 обожаватели го одржуваат својот последен концерт.
  • 1959 - UK No.1 Bobby Darin 'Dream Lover'
  • 1963 - Родена е Beverley Craven (1991 UK No.3 ‘Promise Me’).
  • 1971 - Роден е Ray Slijngaard од 2 Unlimited (1993 UK No.1 'No Limit').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје