Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1989 - USА No.1 Prince 'Batdance'
  • 2003 - Dido започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘Life For Rent’.
  • 1978 - USА No.1 Rolling Stones 'Miss You'
  • 1956 - UK No.1 Doris Day 'Whatever Will Be, Will Be'
  • 1981 - Olivia Newton-John добива 'Златна ѕвезда' на Холивидскиот булевар.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје