Антена 5 Тим

Томи

Томислав Јовановски

Систем администратор

tomi@antenna5.fm
Стил
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'
  • 2001 - Atomic Kitten доаѓаат на првото место на британската албумска листа со деби албумот 'Right Now'.
  • 1949 - Роден е Mark Knopfler, гитарист и вокалист во Dire Straits.
  • 1941 - Роден е Craig Douglas (1959 UK No.1 'Only Sixteen' плус уште 9 други британски топ 40 хитови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје