Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1991 - USА No.1 Whitney Houston 'All The Man I Need'
  • 1974 - UK No.1 Suzi Quatro 'Devil Gate Drive'
  • 1961 - UK No.1 Petula Clark 'Sailor'
  • 1985 - Smiths го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Meat Is Murder'.
  • 1978 - Sid Vicious од Sex Pistols и Nancy Spungen уапсени се во Њујорк за поседување дрога.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје