Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1991 - USА No.1 Whitney Houston 'All The Man I Need'
  • 1961 - UK No.1 Petula Clark 'Sailor'
  • 1985 - Smiths го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Meat Is Murder'.
  • 2003 - News Of The World известува дека Michael Jackson се имал подложено на болни операции за да си ја смени бојата на кожата од црна во бела.
  • 1965 - На Бахамите започнува снимањето на новиот филм на Beatles, следбеник на 'A Hard Days Night'. Работниот наслов е 'Eight Arms To Hold You'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје