Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1995 - Roxette стануваат првите западни музичари по George Michael, кои настапуваат во Пекинг. Пред нив George Michael настапил во 1984 година на Кинеската Нова Година.
  • 1996 - Членот на Pulp, Jarvis Cocker, уапсен е зашто ги нападнал децата што настапувале со Michael Jackson на Brit Awards. Подоцна сите обвиненија ќе бидат отфрлени.
  • 1983 - UЅА No.1 Patti Austin & James Ingram 'Baby Come To Me'
  • 2000 - UЅА No.1 Savage Garden 'I Knew I Loved You'
  • 1994 - UK No.1 Mariah Carey 'Without You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје