5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1979 - Abba го започнуваат 4-неделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Voulez-Vous'.
  • 1952 - Родена е пејачката и моделка Grace Jones.
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје