Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 2002 - Virgin Records ја отпуштаат Victoria Beckham откако нејзиниот деби соло албум, за чие снимање биле вложени 3 милиони фунти, се продал само во 50.000 копии.
  • 1997 - UK No.1 Hanson 'MMMbop'
  • 1940 - Роден е Thomas Woodward, односно Tom Jones. Досега имал над 20 британски и американски топ 40 хитови и уште 20 британски топ 40 албуми.
  • 1997 - Gary Barlow се искачува на првото место на британската албумска листа со 'Open Road'.
  • 1986 - US No.1 Madonna 'Live To Tell'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје