Музички времеплов
  • 1997-LeAnn Rimes доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Unchained Melody, The Early Years.'
  • 1989-Madonna потпишува договор од 5 милиони долари за спонзорирање на Pepsi Cola.
  • 1943-Роден е Lou Reed, член на Velvet Underground (1968 'White Light, White Heat') и соло изведувач (1973 UK No.10 & USА No.16 'Walk On The Wildside').
  • 1974-USА No.1 Terry Jacks 'Seasons In The Sun'
  • 1955-Роден е Jay Osmond од Osmonds (1971 USА No.1 'One Bad Apple', 1974 UK No.1 'Love Me For A Reason' и уште 9 други USА и UK Top 40 синглови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје