Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 Eternal 'I Wanna Be The Only One'
  • 1947 - Роден е Junior Campbell од Marmalade (1969 UK No.1 'Ob-La-Di Ob-La-Da').
  • 1998 - UK No.1 Tamperer 'Feel It'
  • 1980 - USА No.1 Lipps Inc 'Funkytown'
  • 1976 - The Who влегуваат во Гинисовата книга на рекорди како сопстевници на најгласниот рок концерт од 120 децибели.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје