Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1976 - The Who влегуваат во Гинисовата книга на рекорди како сопстевници на најгласниот рок концерт од 120 децибели.
  • 1952 - Роден е Karl Bartos од Kraftwerk.
  • 1964 - Роден е MC Darryl 'D' McDaniels од Run-DMC.
  • 1980 - UK No.1 Mash 'Theme From M*A*S*H* (Suicide Is Painless)
  • 1986 - Peter Gabriel го добива вториот британски бр. 1 албум 'So' на кој се хитовите 'Sledgehammer' и дуетот со Kate Bush, 'Don't Give Up'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје