Антена 5 Тим

Ива

Ивана Србиноска

Музички новинар

iva@antenna5.fm
Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, The National
Специјалност
Музички новинар
Песни
Robbie Williams- Feel, Stereophonics- Maybe Tomorrow; Malcolm McLaren- Jazz is Paris
Музички времеплов
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 1956 - Роден е James Ingram (1987 UK No.8 со Linda Ronstadt - 'Somewhere Out There', 1990 USА No.1 'I Don't Have The Heart').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје