Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 1953 - Роден е Michael Bolton (1990 USА No.1 & UK No.3 'How Am I Supposed To Live Without You').
  • 1969 - UK No.1 Peter Sarstedt 'Where Do You Go To My Lovely'
  • 1983 - Албумот на Michael Jackson, 'Thriller', доаѓа на првото место на американската албумска листа. Ќе стане најуспешен албум на сите времиња со тираж од 40 милиони копии.
  • 1958 - Роден е Steve Grant од Tight Fit (1982 UK No.1 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1980 - Откако го виделе настапот во живо на U2 на даблинскиот National Boxing Stadium пред 2.400 луѓе, Rob Partridge и Bill Stewart од Island Records му понудиле договор на бендот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје