Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1969 - UK No.1 Peter Sarstedt 'Where Do You Go To My Lovely'
  • 1977 - USА No.1 Eagles 'New Kid On Town'
  • 1928 - Роден е пијанистот, пејач и текстописец Antoine Domino, односно Fats Domino (1957 USА No.6 & UK No.6 'Blueberry Hill' и уште 35 други USА Top 40 синглови).
  • 1990 - UK No.1 Sinead O'Connor 'Nothing Compares 2 U'
  • 1966 - Албумот на Beatles, 'Rubber Soul', доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје