Музички времеплов
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • 1952 - Родена е пејачката и моделка Grace Jones.
  • 1949 - Роден е Dusty Hill, басист во ZZ Top.
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1948 - Роден е Tom Scott, саксофонист во L.A. Express, а соработувал и со Joni Mitchell, Carole King, Steely Dan. Компонирал и музика за филмови и ТВ шоуа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје