Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1958 - UK No.1 Perry Como 'Magic Moments'
  • 1966 - Албумот на Beatles, 'Rubber Soul', доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1928 - Роден е пијанистот, пејач и текстописец Antoine Domino, односно Fats Domino (1957 USА No.6 & UK No.6 'Blueberry Hill' и уште 35 други USА Top 40 синглови).
  • 1971 - Родена е американската R&B пејачка Erykah Badu (1997 UK No.12 'On & On', 2001 UK No. 23 со Macy Gray, 'Sweet Baby').
  • 1990 - UK No.1 Sinead O'Connor 'Nothing Compares 2 U'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје