Halsey - Without Me


Музички времеплов
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • 1979 - Abba го започнуваат 4-неделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Voulez-Vous'.
  • 1932 - Родена е Alma Cogan (1955 UK No.1 'Dreamboat', плус 20 други британски топ 40 хитови). Најмлад женски изведувач што дошол на првото место на британската листа во 50-те години.
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје