Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1977 - US No.1 Stevie Wonder 'Sir Duke' (песна посветена на Duke Ellington)
  • 2000 - Whitney Houston започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Greatest Hits'.
  • 1955 - Роден е Stan Lynch, тапанист во бендот на Tom Petty, Heartbreakers.
  • 1977 - UK No.1 Rod Stewart 'I Don't Want To Talk About It / First Cut Is The Deepest'
  • 1971 - Се распаѓа британската рок група Free.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје