Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 Eternal 'I Wanna Be The Only One'
  • 1969 - Plastic Ono Band ја снима 'Give Peace A Chance' додека трае кампањата 'во кревет' во канадски хотел.
  • 1980 - UK No.1 Mash 'Theme From M*A*S*H* (Suicide Is Painless)
  • 1964 - Роден е MC Darryl 'D' McDaniels од Run-DMC.
  • 1947 - Роден е Junior Campbell од Marmalade (1969 UK No.1 'Ob-La-Di Ob-La-Da').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје