5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • 2003 - Lee Ryan од Blue уапсен е во Лондон заради возење во пијана состојба. Таа вечер бил во ноќен клуб заедно со претставници на неговата издавачка компанија. Откако се опијанил, почнал да им досадува на присутните и бил исфрлен од клубот. Апсењето за возење во пијана состојба му е второ по ред.
  • 1984 - На затворањето на Летните олимписки игри во Лос Анџелес, Lionel Richie ја изведува 'All Night Long'.
  • 1963 - Роден е раперот Sir Mix-A-Lot, познат по американскиот бр.1 хит 'Baby Got Back'.
  • 1978 - USА No.1 Commodores 'Three Times A Lady'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје