Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1981 - Olivia Newton-John добива 'Златна ѕвезда' на Холивидскиот булевар.
  • 1978 - USА No.1 Rolling Stones 'Miss You'
  • 1960 - Роден е Calvin Hayes од Johnny Hates Jazz (1987 UK No.5 'Shattered Dreams').
  • 2003 - Dido започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘Life For Rent’.
  • 1989 - USА No.1 Prince 'Batdance'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје