Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1947 - Роден е Gregory Leskiw од Guess Who (1970 USА No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 2003 - Dido започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘Life For Rent’.
  • 1956 - UK No.1 Doris Day 'Whatever Will Be, Will Be'
  • 1978 - USА No.1 Rolling Stones 'Miss You'
  • 1965 - UK No.1 Beatles 'Help!'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје