Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1941 - Роден е Craig Douglas (1959 UK No.1 'Only Sixteen' плус уште 9 други британски топ 40 хитови).
  • 1969 - Родена е пејачката и тесктописец Tanita Tikaram.
  • 2001 - USА No.1 Alicia Keys 'Fallin'
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • 1984 - На затворањето на Летните олимписки игри во Лос Анџелес, Lionel Richie ја изведува 'All Night Long'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје