Музички времеплов
  • 1999 - UK No.1 Westlife 'If I Let You Go'
  • 1942 - Роден е Pete York од Spencer Davis Group (1966 UK No.1 'Keep On Running').
  • 1964 - UЅА No.1 Dean Martin 'Everybody Loves Somebody'
  • 1965 - Beatles поставуваат нов рекорд за најпосетен поп концерт. Во Њујорк настапуваат пред 55.600 обожаватели.
  • 1972 - Роден е Mike Graham, вокалист во Boyzone.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје