Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1964 - Родена е пејачката и текстописец Tracy Chapman (1988 UK No.5 & USА No.6 'Fast Car', 1988 USА & UK No.1 со албумот што го носи нејзиното име).
  • 1991 - USА No.1 Gloria Estefan 'Coming Out Of The Dark'
  • 1968 - Родена е канадската пејачка Celine Dion (1994 USА No.1 'The Power Of Love', 1998 UK No.1 'My Heart Will Go On', и уште над 10 други UK Top 40 синглови, победничка на Eurovision Song Contest како претставник на Швајцарија во 1988 година).
  • 1996 - UK No.1 Prodigy 'Firestarter'
  • 1979 - Родена е Norah Jones (2002 USА & UK No.1 албум 'Come Away With Me' - награден со Греми).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје