Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1979 - Роден е Simon Webbe, вокалист во Blue (2002 UK No.1 'If You Come Back').
  • 1991 - UK No.1 Chensey Hawks 'The One And Only'
  • 1979 - Родена е Norah Jones (2002 USА & UK No.1 албум 'Come Away With Me' - награден со Греми).
  • 1991 - Eurythmics започнуваат 9-неделен престој на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Greatest Hits'.
  • 1968 - Родена е канадската пејачка Celine Dion (1994 USА No.1 'The Power Of Love', 1998 UK No.1 'My Heart Will Go On', и уште над 10 други UK Top 40 синглови, победничка на Eurovision Song Contest како претставник на Швајцарија во 1988 година).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје