Klingande - Wonders


Музички времеплов
  • 2001 - LeAnn Rimes покрева тужба против својто татко и против поранешниот менаџер, тврдејќи дека парот и украл 12 милиони долари.
  • 2003 - Linkin Park доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Meteora’.
  • 1979 - Родена е Norah Jones (2002 USА & UK No.1 албум 'Come Away With Me' - награден со Греми).
  • 1991 - USА No.1 Gloria Estefan 'Coming Out Of The Dark'
  • 1996 - UK No.1 Prodigy 'Firestarter'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје