David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1991 - USА No.1 Gloria Estefan 'Coming Out Of The Dark'
  • 1996 - UK No.1 Prodigy 'Firestarter'
  • 1950 - Роден е Dave Ball од Procol Harum (1967 UK No.1 & USА No.5 'A Whiter Shade Of Pale').
  • 1964 - Родена е пејачката и текстописец Tracy Chapman (1988 UK No.5 & USА No.6 'Fast Car', 1988 USА & UK No.1 со албумот што го носи нејзиното име).
  • 1996 - Beatles доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Anthology 2.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје