Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1991 - UK No.1 Chensey Hawks 'The One And Only'
  • 1996 - Beatles доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Anthology 2.'
  • 1968 - Родена е канадската пејачка Celine Dion (1994 USА No.1 'The Power Of Love', 1998 UK No.1 'My Heart Will Go On', и уште над 10 други UK Top 40 синглови, победничка на Eurovision Song Contest како претставник на Швајцарија во 1988 година).
  • 1991 - USА No.1 Gloria Estefan 'Coming Out Of The Dark'
  • 1962 - Роден е Stanley Kirk Burrell, односно MC Hammer (1990 USА No.1 албум 'Please Hammer Don't Hurt Em' - поминува рекордни 21 недела на првото место на американската албумска листа; 1990 UK No.3 'U Can't Touch This').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје