Галерии

Музички времеплов
  • 1971 - Moody Blues доаѓаат на првото место на британската албумска листа со шестиот албум 'Every Good Boy Deserves A Favour'.
  • 1965 - UЅА No.1 Sonny & Cher 'I Got You Babe'
  • 1958 - Умира мајка му на Elvis Presley, Gladys. На погребот, Presley бил толку зашеметен што не можел да стои.
  • 1993 - UK No.1 Freddie Mercury 'Living On My Own' (негов прв соло британски бр.1)
  • 1974 - Родена е Ana Matronic, со вистинско име Ana Lynch, од Scissor Sisters.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје