Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1980 - UK No.1 Police 'Don't Stand So Close To Me'
  • 1997 - LeAnn Rimes се искачува на првото место на американската албумска листа со 'You Light Up My Life Inspirational Songs'.
  • 1976 - A&M го тужат George Harrison со 6 милиони долари зашто 2 месеци го надминал крајниот рок за подготовка на новиот албум.
  • 1953 - Роден е пејачот и текстописец Jim Diamond (UK No.1 'I Should Have Know Better').
  • 1994 - Bobby Brown е вмешан е во престрелки додека бил во автомобил. Свршеникот на неговата сестра е убиен во инцидентот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје