Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1991 - Џез трубачот и композитор Miles Davis умира од пневмонија. Бил најголемо влијание во џез музиката.
  • 1938 - Роден е Benjmin Earl Nelson, односно Ben E King, дел од The Drifters и соло изведувач.
  • 1997 - LeAnn Rimes се искачува на првото место на американската албумска листа со 'You Light Up My Life Inspirational Songs'.
  • 1960 - Родена е Jennifer Rush (1985 UK No.1 'The Power Of Love').
  • 1994 - Bobby Brown е вмешан е во престрелки додека бил во автомобил. Свршеникот на неговата сестра е убиен во инцидентот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје