Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1978 - Поранешниот менаџер на The Who, Pete Meaden извршува самоубиство.
  • 1989 - Gloria Estefan започнува 6 неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cuts Both Ways'.
  • 1947 - Роден е Gregory Leskiw од Guess Who (1970 USА No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1972 - Откако шефот на CBS Records, Clive Davis се воодушевува од настапот на Aerosmith во Канзас, со нив потпишува договор вреден 125.000 долари.
  • 1965 - UK No.1 Beatles 'Help!'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје