Halsey - Without Me


Музички времеплов
  • 1991 - Џез трубачот и композитор Miles Davis умира од пневмонија. Бил најголемо влијание во џез музиката.
  • 1994 - Bobby Brown е вмешан е во престрелки додека бил во автомобил. Свршеникот на неговата сестра е убиен во инцидентот.
  • 1953 - Роден е пејачот и текстописец Jim Diamond (UK No.1 'I Should Have Know Better').
  • 1980 - UK No.1 Police 'Don't Stand So Close To Me'
  • 1960 - Родена е Jennifer Rush (1985 UK No.1 'The Power Of Love').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје