Klingande - Wonders


Музички времеплов
  • 1981 - На 36 години Bob Marley починува од рак на белите дробови и тумур на мозокот. Во 1990 година неговиот роденден 6 февруари е прогласен за национален празник во Јамајка.
  • 1990 - По 31 година од неговата смрт , Ritchie Valens добива ѕвезда на Холивудската патека на славните.
  • 1983 - Родена е пејачката и актерка Holly Valance.
  • 1947 - Роден е Butch Trucks, тапанист во Allman Brothers Band.
  • 2003 - Blur по петти пат доаѓаат на првото место на британската албумска листа, сега со ‘Think Tank’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје